Smoke is the main problem

Anželika

Metė rūkyti

#UNSMOKE
Egidijus | Mantas

Visiškai neberūkau jau penkerius metus ir labai dėl to džiaugiuosi. Pažvelgusi į praeitį suprantu, kiek daug laiko iššvaisčiau veltui tiesiog už kampo – stovėdama ir rūkydama cigaretę. Dabar visas laikas priklauso man, o bendrauti su žmonėmis galiu ir nerūkydama.

Manau, kad cigaretė – nei rafinuota, nei solidu. Išties pasijutau itin nemaloniai, kai vieną dieną draugė mestelėjo pastabą: „Tokia moteris, su tokiais kailiniais, o rūko“.

Dabar žinau, kad galiu sulaukti komplimentų ir patraukti dėmesį gražia suknele, bateliais ar šypsena, o ne dėl rūkstančios cigaretės. Visada džiaugiuosi, kai žmonės mane pastebi, pasako, kad gerai atrodau. Man tai svarbu. Visiems kartoju: pasaulyje nebemadinga rūkyti. Kad gerai atrodytum, nereikia cigaretės.

Rūkiau maždaug 25 metus. Prieš atsisakydama rūkymo baiminausi, kad nustojusi rūkyti tapsiu neįdomi: darbe atsiskirsiu nuo rūkančiųjų kompanijos, nedalyvausiu jų pokalbiuose ir nesužinosiu naujienų. Bet mano baimė buvo nepagrįsta. Su įdomiu žmogumi visuomet smagu bendrauti, neatsižvelgiant į tai – rūko jis ar ne. Man nekyla jokių kliūčių bendrauti – galiu pastovėti šalia, kalbėtis ir net savo pavyzdžiu rodyti, kad ir nerūkant galima mėgautis pertraukėle darbe.

Tiesa, iš pradžių bijojau, jog metusi rūkyti, nebeturėsiu tų trumpų pertraukėlių sau. Tačiau netrukus supratau, jog dabar galiu daugiau dėmesio skirti ne tik sau, bet ir aplinkai – pasižvalgyti, pamąstyti. Dabar galiu atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis akimirka. Galiu gerti arbatą ir stebėti gamtą – ramiai sutelkti dėmesį į tai, ką darau, jausti kiekvieno gurkšnio skonį. Anksčiau taip nebūdavo – rūkant dėmesio centre buvo smilkstanti cigaretė ir ratilais išpučiami dūmai.

Be to, laiką, kurį anksčiau skirdavau rūkymui, šiandien galiu skirti naudingesnei veiklai: paskaityti įdomų tekstą, pasižiūrėti gražią nuotraukų galeriją ar vaizdo įrašą.

Svarbi kiekviena istorija

Jeigu ir tu turi istoriją, kaip metei rūkyti, pasidalink ja ir pakviesk kitus tapti bendruomenės, kuri skatina pokyčius, dalimi.

Pasidalink savo istorija

Laikas lemiamam metimui

Nori mesti rūkyti arba padėti artimiesiems atsisakyti šio įpročio?
Junkis į bendruomenę, gauk reikalingą informaciją ir imkis pokyčių.

Get involved
Svetainė skirta asmenims, kurie yra vyresni nei 18 metų.
Ar jūs esate vyresnis nei 18 metų?

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, skirtus asmenims, kurie yra vyresni nei 18 metų.