Smoke is the main problem

Mantas

Metė rūkyti

#UNSMOKE
Anželika | Mykolas

Mano lemiamas metimas pavyko ne iš karto. Prireikė ne vieno bandymo. Būdavo, kad metu, kurį laiką iškenčiu, bet susitinku su draugais, kartu leidžiame laiką, ir cigaretė „netyčia“ atsiduria burnoje, o kitą dieną, žiūrėk, jau nepastebiu, kaip perku naują pakelį.

Anksčiau net baisu buvo pagalvoti, kad kada nors neberūkysiu. Negalėjau įsivaizduoti savęs nerūkančio. Rūkiau kasdien, nes tai buvo neatsiejama mano darbo ir laisvalaikio dalis. Negalėjau įsivaizduoti pertraukos darbe be cigaretės.

Neberūkau aštuonerius metus. Iki tol tiek pat laiko traukiau cigaretes. Rūkyti pradėjau baigdamas mokyklą, kai pajutau daugiau laisvės. Įpratau, nors mano šeimoje niekas nerūkė. Galima sakyti, pasukau klystkeliu, nes didžiausias mano autoritetas – tėtis – nerūkė. Dėl to jaučiau gėdą.

Atsisakiau rūkymo, kai nusprendžiau gyventi kartu su būsima žmona. Ji pasiūlė kartu mesti cigaretes. Palaikiau gerą idėją – nusprendžiau bent padaryti rūkymo pauzę, kuri tęsėsi, tęsėsi ir nebegrįžau prie cigarečių – ištrūkau „iš burbulo“. Bėgant laikui pastebėjau, kad cigarečių dūmai ima kelti šleikštulį.

Sulaukiau malonaus šeimos pripažinimo, ypač džiaugėsi tėtis, kuris iki tol nuolat užsimindavo, kad rūkymas yra beprasmiškas užsiėmimas. Tėtis niekada nesistengdavo manęs kontroliuoti, bet leido suprasti, kad cigaretės nėra geras pasirinkimas.

Metęs rūkyti galiu būti atviras, nes nebereikia slėptis ir galiu patogiai jaustis bendraudamas su nerūkančiais. Dabar man cigarečių dūmai smirdi – suvokiu, kad rūkydamas buvau tarsi burbule, atskirtas nuo bedūmės aplinkos.

Svarbi kiekviena istorija

Jeigu ir tu turi istoriją, kaip metei rūkyti, pasidalink ja ir pakviesk kitus tapti bendruomenės, kuri skatina pokyčius, dalimi.

Pasidalink savo istorija

Laikas lemiamam metimui

Nori mesti rūkyti arba padėti artimiesiems atsisakyti šio įpročio?
Junkis į bendruomenę, gauk reikalingą informaciją ir imkis pokyčių.

Get involved
Svetainė skirta asmenims, kurie yra vyresni nei 18 metų.
Ar jūs esate vyresnis nei 18 metų?

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, skirtus asmenims, kurie yra vyresni nei 18 metų.